Radnice v Jevíčku by chtěla vybudovat u města rozhlednu

Zdroj
Pavel Dosoudil
Vložil
ČTK
25.12.2012 18:35
Odborný lékařský ústav u Jevíčka
Jevíčko (Svitavsko) - Radnice v Jevíčku by chtěla vybudovat poblíž města turistickou rozhlednu. Stát by měla na blízkém vrchu Kumperk. Přestože by většinu nákladů pokryla dotace, plán zatím nemá jednoznačnou podporu v zastupitelstvu, řekl ČTK starosta Roman Müller.
    
"Záměr rozhledny byl schválen už před šesti lety pro region Moravské Třebové a Jevíčka, ale od té doby se dvakrát změnilo zastupitelstvo," uvedl starosta.
     Peníze na rozhlednu by město mohlo z větší části získat z takzvané Místní akční skupiny, kde jsou na stavbu vyčleněny více než dva miliony korun. Radnice má již také zpracovanou studii, která vhodnost lokality potvrdila.
     "Někteří zastupitelé to vidí jako vyhazování peněz. Projekt má ale hlubší myšlenku. Ve vedlejších Velkých Opatovicích je kartografické centrum, kam již jezdí návštěvníci podívat se na plastickou mapu Moravy, a odtamtud by mohli přejet jen čtyři kilometry do Jevíčka, kde by krajinu Malé Hané viděli v reálu," uvedl Müller.
     Na projekt by město mohlo získat až 90 procent z dotace. Rozhodnout by měli zastupitelé v lednu.
     V Pardubickém kraji vyrostlo v  posledních 12 letech hodně rozhleden, další byly opraveny. V poslední době byla například obnovena vyhlídková věž na Suchém vrchu v Orlických horách nebo vybudována rozhledna Pastýřka na 516 metrů vysokém Pastvisku u Moravské Třebové. Originální celodřevěná rozhledna Bára architekta Martina Rajniše stojí u  Chrudimi.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Proč?
gep
31.12.12 12:12
protože
Polyna
24.01.13 01:41
zobrazit všechny komentáře

Související články