Radiokomunikace nezískají grant na opravu Ještědu

Vložil
ČTK
09.08.2007 16:50
Liberec

Liberec - Ještěd ztratil šanci, že získá peníze na opravy televizního vysílače a horského hotelu z takzvaných norských fondů. Komise při ministerstvu financí, která žádosti o granty posuzovala, ji nedoporučila do dalšího kola. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes s odvoláním na náměstka pro rozvoj libereckého kraje Víta Příkaského. Národní kulturní památce se tím vzdaluje šance na zapsání do seznamu UNESCO. Podmínkou je uvedení stavby a interiérů do původní podoby.
    Pracovníci ministerstva podle Příkaského argumentovali tím, že České radiokomunikace, které Ještěd vlastní, jsou bohatá firma, a je pro ni tedy snadnější najít peníze na opravy. "Kdyby žádalo město nebo kraj, měly by asi větší šanci," podotkl Příkaský. Verdikt podle něj není definitivní. Jednání o grantech budou pokračovat. Radiokomunikace se mohou odvolat. "Musely by mít ale hodně silné argumenty, aby uspěly," dodal.
    České radiokomunikace žádaly o více než 730.000 eur (zhruba 22 milionů korun). Náklady na opravu Ještědu zaměřenou na interiér hotelu ale vyčíslily na 36 milionů Kč. K tomu, zda budou dál usilovat o grant nebo žádat jinde, se ale firma nevyjádřila.
    Kompletní rekonstrukce 34 let staré budovy vyjde řádově na stovky milionů. České radiokomunikace deklarovaly, že s vysílačem počítají do budoucna, ale s tím, že provoz a rekonstrukce hotelu a restaurace je nezajímá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články