Proti možnému odvolání ředitele IPR se postavil Akademický senát Fakulty architektury ČVUT

Vložil
ČTK
09.06.2016 08:05
Praha

Praha - Proti možnému odvolání ředitele pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) Petra Hlaváčka se postavil Akademický senát Fakulty architektury ČVUT. ČTK to zjistila z prohlášení senátu, které adresoval primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). O možném odvolání Hlaváčka v uplynulých týdnech mluvilo vedení města. Za ředitele se již postavili zaměstnanci IPR a vznikla rovněž petice proti jeho odvolání.


"Vyzýváme Radu hl. m. Prahy k přehodnocení případného záměru architekta Hlaváčka z této pozice odvolat a s ohledem na výše uvedené skutečnosti mu vyjadřujeme naši plnou profesní, občanskou i lidskou podporu," píše se v prohlášení. Podle členů senátu je Hlaváček odborník, který dovede "vést rozpravu a sbližovat mnohdy protichůdná stanoviska a názory na další směřování metropole".

Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) v úterý uvedla, že o případném odvolání rozhodne na základě toho, v jaké kvalitě IPR odevzdá nový územní plán. Ten institut předal městu v úterý, nyní jej posuzují magistrátní úředníci, zda je v pořádku například po právní stránce. Fungování IPR kritizovala v uplynulých měsících primátorka Krnáčová, která nechala udělat audit instituce.

Za Hlaváčka se postavili rovněž zaměstnanci IPR a zároveň vznikla na jeho podporu petice, kterou pořádá mimo jiné iniciativa Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a kterou za několik dní podepsalo téměř 1700 lidí.

IPR vznikl transformací z Útvaru rozvoje města za primátora Tomáše Hudečka (nestr., tehdy TOP 09). Institut má za úkol mimo jiné připravit nový územní plán a plánovat rozvoj města. IPR se profiluje jako odborné pracoviště se zaměřením na výzkumnou činnost v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Roční rozpočet je asi 300 milionů korun.
9 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
...
km
11.06.16 05:52
Akademickému senátu FA ČVUT
Zbyněk Buchta
12.06.16 09:21
zákon č. 111/1998 Sb. v platném znění
Josef Smola
12.06.16 10:51
Reakce na arch. Buchtu
aleš nový
13.06.16 09:17
zobrazit všechny komentáře

Související články