Pražský magistrát opět odmítl kritizovanou stavbu u Parukářky

Vložil
ČTK
03.04.2019 13:30
Praha

Žižkov

Praha - Úředníci pražského magistrátu na základě podaných odvolání už potřetí zrušili územní rozhodnutí pro stavbu u vrchu Parukářka na pražském Žižkově, kterou místní dlouhodobě kritizují. Stavební úřad Prahy 3 podle magistrátních úředníků dostatečně nezhodnotil dopady roky plánované stavby na urbanismus jejího okolí. Rozhodnutí zveřejnil magistrát na úřední desce. Čtyři propojené domy mají být podle projektu domem pro seniory, místní obyvatelé se však obávají toho, že jde pouze o zástěrku, aby investor dostál funkci vymezené v územním plánu.


Jde o už o třetí verzi projektu, který investor na pozemcích mezi ulicemi Na Parukářce a Jeseniova plánuje, dvě předchozí magistrát na základě podaných odvolání vrátil k přepracování. První z roku 2007 počítala se stavbou luxusních vilových domů, přestože podle územního plánu jsou pozemky určeny pro sociální a zdravotní služby. Další verze projektu proto přidala lékařské ordinace, ale opět bez úspěchu.

Nyní magistrát odmítl i třetí verzi nazvanou "Domov pro seniory Parukářka." Úřad dal za pravdu jedné z řady podaných námitek místních spolků a obyvatel, kteří proti záměru bojují od začátku. "Stavební úřad se v napadeném rozhodnutí náležitě nezabýval všemi otázkami, které mají být při umisťování stavby do území posuzovány. Zejména akceptovatelností stavby v území z hlediska jeho architektonických a urbanistických hodnot," stojí v rozhodnutí stavebního odboru magistrátu.

O zástavbě Parukářky se v roce 2014 konalo místní referendum, účast ale byla příliš nízká a hlasování nebylo pro radnici závazné. V minulém volebním období tehdejší vedení Prahy 3 v čele se starostkou Vladislavou Hujovou (dříve TOP 09) vyjednalo s investorskou firmou WH Estate úpravu projektu a jeho snížení. Podle místních obyvatel by však i přes úpravy stavby převyšovaly horizont vrchu, což odmítají.
0 komentářů
přidat komentář

Související články