Praha získala zpět pozemky u Parukářky, radnice tam chce park

Vložil
ČTK
02.09.2019 08:00
Praha

Praha - Hlavní město získalo zpět do majetku zhruba dvouhektarovou oblast mezi Parukářkou a Pitterovou ulicí. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) za ni magistrát zaplatil téměř 32 milionů korun. Jak ČTK sdělila mluvčí Prahy 3 Michaela Luňáčková, dosud oplocené pozemky radnice otevřela veřejnosti a v budoucnu by tam měl vzniknout park pojmenovaný po zakladateli žižkovského Milíčovského doku Přemyslu Pitterovi. Město získá také pozemky u Olšanských hřbitovů, které chce rovněž zpřístupnit.


"Půda v minulosti obecní byla. Přál bych si, aby už na radnici nikdy neseděli lidé, kteří dopustí, aby se takový hodnotný pozemek za hubičku vyvedl do rukou pozemkových spekulantů," uvedl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09). Hlavní město pozemky koupilo v exekuční dražbě.

Pozemky byly původně v územním plánu vedeny jako rekreační plocha, v roce 2001 však tehdejší vedení Prahy 3 posvětilo změnu na stavební parcely a pozemky na 70 let pronajalo developerovi, který slíbil, že na nich vybuduje sportovní a rekreační areál. To se nikdy nestalo. V roce 2006 radnice parcely směnila za jiné, podle stávajícího vedení radnice nevýhodně.

V současné chvíli je na parcelách louka, radnice by je v budoucnu chtěla proměnit v park. "Území chceme pojmenovat park Přemysla Pittera. Byl to obětavý člověk. Založil například Milíčův dům, který stojí nedaleko, kde pečoval o děti ze sociálně slabých rodin ze Žižkova," uvedl místostarosta městské části Tomáš Mikeska (STAN).

Podle radního Chabra magistrát získá také další pozemky v Praze 3, které nyní vlastní městská firma Pražské služby. Ta od města výměnou získá pozemky u malešické spalovny, kde by v budoucnu měla vyrůst bioplynová stanice. Pozemky, které připadnou městu, se nachází u severní zdi Olšanských hřbitovů a městská část má v plánu je otevřít veřejnosti a propojit tím Jičínskou ulici a ulici Jana Želivského.
0 komentářů
přidat komentář

Související články