Pražské zastupitelstvo čeká další bouřlivá debata ohledně Vidoule

Vložil
ČTK
08.09.2014 20:25
Praha

Praha - Pražské zastupitelstvo na posledním zasedání před komunálními volbami čeká patrně bouřlivá debata ohledně plánu na zástavbu části stolové hory Vidoule v Praze 5. Změnu usnesení chce ve čtvrtek navrhnout ČSSD. Žádat ji bude i ve volbách kandidující Trojkoalice, která v současném zastupitelstvu nemá žádného zástupce. Vládnoucí TOP 09 to považuje za populistický tah před blížícími se volbami.

    Diskutovanou změnu územního plánu týkající se části přírodního parku Košíře-Motol zastupitelstvo hlasy TOP 09 a spoluvládnoucí ČSSD schválilo už v květnu. Podle primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) rozhodnutí neznamená, že se začne stavět, ale že se úřad začne věcí zabývat. To ale neuspokojilo obyvatele Prahy 5 ani část opozice. A proti se dodatečně postavili i zastupitelé za ČSSD, kteří začali tvrdit, že jim byla na zasedání předložena zfalšovaná petice.
    Ve čtvrtek proto chtějí navrhnout přerušení platnosti schválené změny. "Zástavbu Vidoule prostě nedopustíme," řekl dnes na předvolební tiskové konferenci lídr kandidátky Miroslav Ludvík (ČSSD). Trojkoalice (KDU-ČSL, Strana zelených a STAN) ale jeho prohlášení označila za alibistické, žádá, aby zastupitelé vzali usnesení zpět.
    "Jak nové stavební předpisy, tak metropolitní plán přísně chrání nezastavěnou krajinu. To se samozřejmě týká také Vidoule, jejíž zástavbě dlouhodobě a systematicky bráním," uvedl v reakci na to Hudeček. "Na rozdíl od ČSSD, která v předchozích letech schvalovala jeden developerský projekt za druhým a teď pouze před volbami populisticky křičí," doplnil.
    Proti zástavbě se už dřív vyjádřila radnice Prahy 5. Místní protestují třeba pořádáním akce s názvem Běh za Vidouli, jehož druhý ročník se uskuteční v úterý. Naopak vlastníci pozemků, kteří na posledním zasedání vystoupili před zastupitele s transparenty, usilují o výstavbu rodinných domů a sportoviště. Tvrdí, že lokalita je zanedbaná a scházejí se tam narkomani a bezdomovci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články