Praha koupí na Vidouli pozemky pro volnočasový areál

Vložil
ČTK
22.03.2019 08:00
Praha

Praha - Pražský magistrát koupí za zhruba 56,4 milionu korun pozemky na stolové hoře Vidoule v Praze 5, na kterých by měla vzniknout sportovně-relaxační zóna a park. Magistrát zároveň jedná o směně dalších pozemků tak, aby byla celá plocha budoucího areálu v majetku města do poloviny roku. Odkup dnes schválili zastupitelé. Město už loni koupilo část parcel za 23 milionů korun a rok předtím za asi 115,5 milionu.


Stolová hora Vidoule je dominantou přírodního parku Košíře-Motol, který je mezi Košíři a Butovicemi. Praha 5 a magistrát podle radního pro majetek Jana Chabra (TOP 09) plánuje v plánovaném volnočasovém areálu vybudovat například běžecký a bruslařský okruh, louky pro pouštění draků či přírodní sportoviště. Parcely, jejichž odkup dnes zastupitelé schválili, mají plochu zhruba 86,2 hektaru.

Podle studie, kterou si nechala zpracovat Praha 5, mají v přírodní památce, kde v minulosti developerské firmy usilovaly o zástavbu, kromě venkovních sportovišť vzniknout také nové cesty a mobiliář. V plánuje je výsadba zeleně a využití se mají dočkat staré protiletecké bunkry, které se na kopci nacházejí. Chabr dodal, že s radnicí Prahy 5 ještě bude jednat o tom, které pozemky jí magistrát předá do správy a které si ponechá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články