Pražané mohou navrhnout, kam rozmístit v ulicích nově židle a stolky

Vložil
ČTK
05.01.2022 18:30
Praha


Praha – Pražané mohou navrhnout, kam rozmístit na veřejných prostranstvích nově židle a stolky. Své podněty mohou posílat do 20. ledna městské organizaci Kreativní Praha. ČTK to dnes sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Cílem projektu je rozšířit možnost odpočinku ve městě a oživit vybraná místa. Židle a stolky se v ulicích či na náměstích na popud magistrátu poprvé objevily v roce 2016. V poslední sezóně byly na 86 místech.


"Pražské židle a stolky jsou ojedinělým a oblíbeným projektem ve veřejném prostoru. Od svého vzniku se těší veliké oblibě a každý rok zájem strmě roste. Mobiliář se nenachází pouze v historickém centru, ale Pražané ho mohou využít i na sídlištích a mimo centrální části města," uvedla pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě).

Židle a stolky jsou v ulicích, na náměstích, v parcích nebo v kulturních a komunitních prostorách. Na některých místech byly doplněny lehátky, což je případ třeba Anežského kláštera či ostrova Štvanice. V poslední sezóně byl novinkou zimní provoz. Na některých místech židle zůstaly dosud, což bude pokračovat.

Projekt schválilo někdejší vedení města v roce 2015, následně byly židle a stolky rozmístěny zkušebně na několika prvních místech. Postupně se jejich počet rozšiřoval. Například v sezoně 2018 to bylo 1558 židlí a 393 stolků a následně se jejich počet zvýšil až na 2300 židlí a 600 stolků.
0 komentářů
přidat komentář