Praha vypíše tendr na stavbu nové lávky přes Berounku v Radotíně

Vložil
ČTK
15.06.2018 09:40
Praha

Praha - Praha vypíše zakázku na vybudování nové lávky přes Berounku v Radotíně. Důvodem je havarijní stav současné lávky. Předpokládané náklady jsou 61,9 milionu korun. Rozhodli o tom dnes pražští zastupitelé na svém jednání, které začalo už ve čtvrtek ráno. Stavba by měla začít ještě letos a potrvá dva roky. Po většinu doby stavby nové lávky bude zachován provoz na současné lávce.


Lávka, která bude dlouhá 170 metrů, povede trochu jinudy než nyní. Proti současné bude napojena na ulici K Radotínu na jedné straně, na druhé na ulici Nad Berounkou. Přemostění je navrženo jako předpjatý betonový pás na pilířích. Součástí stavby je přeložení sítí, které jsou vedené po stávající lávce. Projektová příprava na stavbu nové lávky začala v roce 2014. Územní rozhodnutí získal projekt v únoru 2017 a nyní čeká na vydání stavebního povolení.

Stávající lávka z roku 1994 je kvůli povodním v letech 2002 a 2013 ve špatném stavu, který nedovoluje její přílišné zatížení. V roce 2014 byla provizorně podepřena ocelovými podpěrami. Po mimořádné kontrole v prosinci 2017 doporučil statik další zpevnění konstrukce, které bylo provedeno v dubnu, a další opatření, která umožňují zachovat omezený provoz až do doby, kdy bude postavena nová, nejpozději však do roku 2020.

Praha má se stavem mostů a lávek dlouhodobě problémy. Loni v prosinci se zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutné podepřít. Opravu potřebují rovněž Hlávkův a Palackého most a chystá se rekonstrukce Barrandovského mostu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články