Praha pořídí změnu územního plánu pro pozemky u stanice metra Letňany

Vložil
ČTK
11.11.2021 18:50
Praha

Letňany

Praha – Praha pořídí změnu územního plánu nutnou pro vybudování nové čtvrti na pozemcích u metra Letňany. Rozhodli o tom dnes zastupitelé města. Na parcelách by ve spolupráci města a státu měly vzniknout budovy pro státní úředníky, byty a zvažuje se i nemocnice. Zástupci okolních městských částí požadují, aby město před výstavbou dokončilo dopravní infrastrukturu.


Magistrát kromě změny územního plánu plánuje pro celé území vytvořit urbanistickou studii. Podle primátorova náměstka pro územní rozvoj Petra Hlaváčka (TOP 09) počítá změna s byty, přiměřeným množstvím administrativních ploch a rezervou pro nemocnici o velikosti zhruba 1000 lůžek. Do rozvojového území Letňany - Kbely patří i soukromé pozemky, novou čtvrť tam plánuje stavět skupina PPF na místě nynějšího sportovního letiště a transformace čeká i areál Avie Letňany.

Hlaváček dnes na základě požadavků starostů Prahy 9, Kbel, Letňan a Čakovic do schváleného usnesení zapracoval připomínku, že je nutné dopracovat dopravní infrastrukturu pro obsluhu nové čtvrti, zejména oba městské okruhy a vysočanskou radiálu. "Projekt samozřejmě znamená určité zatížení toho území a vyvolává potřebu významných investic do dopravní infrastruktury nejenom města, ale i státu. Obavy městských částí vnímám a uděláme všechno proto, abychom v té věci neselhali," řekl náměstek.

Ohledně plánu státu postavit na pozemcích areál pro úředníky se dříve přeli premiér Andrej Babiš (ANO) s primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti). Premiér v minulosti vyzval vedení magistrátu, aby svoje pozemky v Letňanech převedlo na stát. Město se tomu bránilo, Hřib odmítl myšlenku "úřednického ghetta" a převedení pozemků na stát podmínil řadou podmínek, například finančním příspěvkem na dokončení městského okruhu. Následovala dosud trvající jednání, jejichž součástí jsou směny budov a pozemků mezi městem a státem a příslib státu přispět městu 60 miliard na dostavbu městského okruhu. V polovině letošního roku přibyla i možnost, že by dostavbu mohl kompletně převzít stát, rozhodnuto však zatím nebylo.
0 komentářů
přidat komentář

Související články