Praha opraví ve Stromovce cesty nad Šlechtovou restaurací

Vložil
ČTK
27.09.2019 16:15
Praha


Praha - Pražský magistrát nechá ve Stromovce opravit cesty ve svahu nad vodárenským domkem, který se nachází nad Šlechtovou restaurací. Práce provede společnost Buldix a město za ně zaplatí zhruba 13,6 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají radní hlavního města. Šlechtovu restauraci Praha v současné době rekonstruuje a v budoucnu by se o ni měla starat městská firma Obecní dům.


Cesty na severním svahu nad Šlechtovou restaurací jsou v současné době asfaltové a zničené, vybraná firma je nově vydláždí. "Dojde ke kompletní výměně asfaltových povrchů za odsekovou dlažbu a bude vyřešeno i stávající nevhodné odvodnění," píše se v dokumentu. Práce by podle smlouvy mezi městem a dodavatelem měly skončit do 110 dní.

Stavební práce na Šlechtově restauraci by měly skončit do konce roku a veřejnosti by se měla otevřít příští rok. Náklady na její opravu jsou přes 120 milionů korun. Budova vznikla v 17. stoletím jako barokní letohrádek. Restaurace zde byla od 19. století, naposledy ji vedl Antonín Šlechta, za kterého fungovala do druhé světové války. Následně byla znárodněna.
0 komentářů
přidat komentář

Související články