Praha nechá připravit projekt stavby sálu pro Taneční konzervatoř

Vložil
ČTK
12.07.2021 18:20
Praha - Pražský magistrát vypíše tendr v hodnotě zhruba sedmi milionů korun na přípravu dokumentace pro stavbu nového sálu pro Taneční konzervatoř, kterou město zřizuje. Dnes o tom rozhodli městští radní. Nový sál má vzniknout v bloku u náměstí Jana Palacha, který konzervatoř využívá spolu s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM). Celá stavba sálu má podle radního Víta Šimrala (Piráti) vyjít na asi 150 milionů korun.


"Sál bude využíván pro každodenní výuku praktických odborných předmětů, v tomto případě tanečních, s výukovým prostorem pro zhruba dva krát dvacet studentů," uvedl Šimral. Dodal, že nyní konzervatoř musí využívat sál Pražské konzervatoře v nedaleké ulici Na Rejdišti.

Pro veřejnost bude podle Šimrala v sále zajištěn prostor k prezentaci výsledků práce školy s hledištěm pro 100 diváků a jevištěm pro 30 účinkujících. "Doufejme, že v příštím roce začne samotná výstavba," řekl radní.

Projektová dokumentace bude podle informací magistrátu navazovat na již dříve provedenou studii UMPRUM, která potvrdila možnost sál ve vnitrobloku budovy postavit. UMPRUM podle dřívějších informací plánuje rekonstrukci svojí budovy, magistrát v roce 2018 se školou uzavřel memorandum o společném postupu prací.
0 komentářů
přidat komentář

Související články