Praha 3 zažádala o dotaci na přestavbu bývalých lázní na taneční centrum

Vložil
ČTK
13.09.2022 07:45
Praha

Praha - Radnice Prahy 3 zažádala o dotaci 188 milionů korun z Národního plánu obnovy, kterou chce využít na rekonstrukci bývalých městských lázní v Husitské ulici na Žižkově na taneční centrum. ČTK o tom informoval mluvčí městské části Pavel Trojan. Dům tance vznikne ve spolupráci s neziskovou organizací Tanec Praha. Předpokládané celkové náklady na rekonstrukci jsou 278 milionů korun.


Organizace Tanec Praha v minulosti uspěla ve výběrovém řízení Prahy 3 na pronájem čtyřpatrové budovy a radnici poskytla poskytla studie, analýzy a další podklady pro žádost o dotaci. "Prostor je vhodný pro vytvoření zkušeben, dílen, zvukového studia, wellness centra i kavárny či jídelny. Zájemcům všech věkových kategorií chceme nabídnout také otevřené zkoušky, lekce, debaty, čítárnu, knihovnu a hlavně nahlížení do tvůrčích procesů a možnost práce s profesionály," uvedla ředitelka Tance Praha Yvona Kreuzmannová.

Žižkovské lázně byly v provozu od roku 1903 a byly v nich mimo jiné dva bazény a parní lázně. Následně budova sloužila k několika jiným účelům. V posledních letech je dům prázdný. Loni v září byl v areálu bývalého branického pivovaru otevřen také Dům tanečního umění, kde sídlí například konzervatoř Taneční centrum Praha.

Peníze z Národního plánu obnovy z fondu EU bude ČR rozdělovat do roku 2026. Plán vznikl jako nástroj ke zmírnění dopadů epidemie covidu-19 a znovunastartování ekonomiky s využitím evropských peněz z Nástroje pro oživení a odolnost EU v letech 2021 až 2027. ČR by měla ve formě grantů získat 179 miliard korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články