Pozemky pro čínské lázně v Pasohlávkách by měl kraj koupit zpět, míní Pavel

Vložil
ČTK
27.09.2023 15:45
Pasohlávky


Pasohlávky - Čínská společnost RiseSun, která má v Pasohlávkách na Brněnsku postavit lázeňský komplex odhadem za dvě miliardy korun, chce pozemky prodat švýcarským fondům. Novinářům to na závěr své návštěvy v Jihomoravském kraji řekl prezident Petr Pavel. Podle něj by kraj měl koupit pozemky zpět. Hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) uvedl, že investor zatím o prodání projektu nerozhodl.


"S panem hejtmanem jsme se bavili o tom, že čínský investor má teď snahu svůj majetek tady přeprodat švýcarským fondům. Neznám detaily, ale ve vztahu k tomu, jak se vyvíjely ohlášené čínské investice v Česku a jak se dnes Čína staví k naší zemi, tak bych viděl možná jako rozumné řešení, pokud by kraj pozemky odkoupil zpátky a nakládal s nimi opět jako český vlastník, než abychom se bavili s někým, v koho asi nemůžeme mít plnou důvěru," řekl Pavel.

Podle hejtmanových informací je investor v určité fázi projektu připraven projekt prodat. "Osobně si myslím, že pokud by to nastalo, tak by kraj měl zvážit i možnost získat pozemky zpět. Investor ale zatím rozhodnutí v této věci neudělal, takže jsme o tom ani v rámci kraje ani s nimi nejednali," napsal na dotaz ČTK Grolich.

Vznik čínských lázní se začal řešit už za hejtmana Michala Haška (ČSSD), poté pokračoval za předešlého hejtmana Bohumila Šimka (ANO) a pokračuje i nyní za Grolicha. Společnost Thermal Pasohlávky, která byla kraje a obce Pasohlávky, Číňanům prodala část pozemků pro stavbu lázní, z prodeje chtěla financovat stavbu blízkého sanatoria. Projekt na lázně má územní rozhodnutí, s jejich dokončením se počítá v roce 2027.
0 komentářů
přidat komentář

Související články