Vložil
ČTK
27.02.2024 20:30
Praha


zpět na článek
9 komentářů
Hm,...
šakal
| 28.02.24 03:40
... tak takhle vypadá proces decivilizace v přímém přenosu. To se jen tak nestane, abyste to mohli sledovat takhle nezprostředkovaně...
Hlavní pošta
Rivass
| 28.02.24 06:29
Ke koloritu dnešní doby by se asi patřilo to zbourat a postavit tam nejlépe parkovací dům s fotovoltaickou elektrárnou.
Pošta
robert
| 29.02.24 08:32
z kamene se přežila, stačí jim provozovat datovky, dále přijdou na řadu administračky.
Zvláštní,...
šakal
| 29.02.24 10:33
... Docela by mě zajímalo, jak se posílá datovkou sada zapletených kol do Itálie. Až je budete umět posílat pomocí "datového toku" do 3D tiskárny, tak dejte vědět.
Nebo si snad myslíte, že když nazvete poštovní služby slovem "parcel service" (nebo tak něco), tak se o poštu nejedná?
Sadu kol
robert
| 29.02.24 03:22
pošlete přes soukromou zásilkovnu.
... Ehm...
šakal
| 01.03.24 11:58
..."Nebo si snad myslíte, že když nazvete poštovní služby slovem ´parcel service´ (nebo tak něco), tak se o poštu nejedná?"
(7:- /)
Rozklad státu
Martin Hurin
| 01.03.24 09:09
Vypadá to opravdu na totální rozklad státu a všech dosavadních hodnot. Hlavní město Praha už nemůže mít Hlavní poštu v reprezentativní budově! S neuvěřitelnou lehkostí a hloupostí se zbavujeme nejen symbolů, ale i užitečných a potřebných institucí. Neobstojí argument, že poštu nahradí online platformy a soukromé zásilkovny, vždyť tohle pošta beztak vykonává, ale má i jiné a nezastupitelné úkoly. Jiná věc je jestli vše dělá dostatečně efektivně, ale to je již záležitost managementu a zřizovacích orgánů. A až pošta v Jindřišské zanikne, nahradí ji třeba pronajatý prostor 10 x 10 metrů ve Florentinu nebo v Palladiu? Jaká je vlastně strategie? A co se stane se samotnou budovou a s dvoranou pro niž se jen těžko najde využití? To si nakonec developer zajistí posudek, že je budova v horším stavu než se čekalo, je nutné ji zbourat a nahradit výkonnější novostavbou? O tohle jde?
Hlavní pošta - parcela
robert
| 01.03.24 10:52
má podle wikipedie zajímavou historii sahající až ke Karlovi IV. Mně byla zrušena pošta v Kaprovce, kde jsem se před zavíračkou setkával se starousedlíky jako Markem Ebenem, nebo Jirkou Bartoškou. Až budeme volit mobilem, tak se nesetkáme ani u voleb ve škole v Dušní. Pravděpodobně na spostu činností už stavba v centru nebude potřeba. Banky také redukují prostory a hledají jejich variantní využití.
... Až budeme volit mobilem,...
šakal
| 02.03.24 12:24
... tak se mnozí z nás setkají až na Ruzyni... (7:- P)

STANDA: Řekněte jim všem, že pokrok je něco jako řeka…
OTEC: Jako řeka… (bere si šálu, klobouk a hůl)… Já to vezmu horem a ty jdi přes náměstí.
MATKA (váže si šátek):… U Kouřilů musíš pořádně zabouchat, víš, že neslyšej.
OTEC: Já nevím, jestli si to budu všechno pamatovat…
MATKA: Hlavně nezapomeň vyřídit, že se rozvodní Jizera.
STANDA:… je posel světla! Řekněte jim… Ale ne teď! Až cestou. Až se vás budou ptát, kam jdete! Ta ochota spojená s hloupostí!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.