Parkovací dům v Praze Na Dědině vyjde město asi na 320,5 milionu Kč

Vložil
ČTK
28.11.2023 07:15
Praha

Praha - Parkovací dům v Praze Na Dědině vyjde hlavní město zhruba na 320,5 milionu korun. Dům s 290 parkovacími místy bude sloužit jako záchytné parkoviště a zároveň poskytne možnost parkování místním obyvatelům, kteří o ně přišli kvůli výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Dům pro město postaví sdružení firem vedené společností Subterra. Trať na dědinu zprovoznil dopravní podnik (DPP) letos v říjnu.


Budova bude mít železobetonový skelet se třemi nadzemními podlažími a jedním částečně zapuštěným suterénem. Parkovat se bude také částečně na střeše domu. Dům má formu spirály. Střecha bude částečně kryta pergolou s truhlíky na popínavou zeleň, která zde bude takzvaně opadavá. "K přilehlému panelovému domu jsou orientovány převážně plné stěny s neopadavou popínavou zelení," píše se v dokumentu.

Stavbou parkovacího domu byl podmíněn souhlas se stavbou tramvajové trati v řízení EIA, který posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Ve Vlastině ulici, kudy trať vede, byla kvůli stavbě zrušena parkovací místa. Dům bude po dohodě s místními obyvateli na konci trati u tramvajové smyčky.

Trať DPP slavnostně zprovoznil 22. října. V pravidelném provozu na ni vyjely tramvaje o den později. Trať o délce 2,3 kilometru s pěti páry zastávek vede z nynější smyčky v zastávce Divoká Šárka po Evropské a poté zahýbá do Vlastiny ulice.
0 komentářů
přidat komentář

Související články