Památkáři chválí Šternberk za opravu centra města

Zdroj
Martina Šaradínová
Vložil
ČTK
04.08.2006 20:35
Olomouc

Olomouc - Velkou spokojenost vyjadřují olomoučtí památkáři z Národního památkového ústavu s regenerací městského centra ve Šternberku na Olomoucku. Město ji zahájilo loni v září a stavebníci se postupně vrhli na Bezručovu ulici, nádvoří bývalého augustiniánského kláštera, Hlavní a Horní náměstí a ulici Radniční. Veškeré práce celkem za 89,5 milionu korun budou hotové letos na podzim, řekl dnes ČTK vedoucí odboru rozvoje města a investic šternberské radnice Pavel Sehnal.

    "Regenerací šternberského městského centra jsme mimořádně nadšeni. Zatím nebyl jediný důvod k nespokojenosti. Výborné například je, že na nejdůležitějších místech se používá kamenná dlažba, jaká tam historicky patří," sdělila dnes ČTK Dobroslava Neckařová z olomouckého Národního památkového ústavu.
    Sehnal dnes ČTK potvrdil, že památkáři stáli již u zrodu architektonické studie na úpravu centra města a spolupráce s nimi pokračuje po celou dobu stavby. "Hlavním cílem ale je, aby byli spokojení obyvatelé města. Například jsme změnili původní velikost dlažby, aby byla pro lidi pohodlnější. Samozřejmě se snažíme respektovat návrhy památkářů, i když jsou některá řešení často dražší," uvedl Sehnal.
    Podle něj je již hotova oprava Bezručovy ulice a nádvoří bývalého augustiniánského kláštera. Na Hlavním náměstí a Radniční ulici se již pokládá dlažba a byla zahájena výstavba fontány. Dělníci již pracují i na Horním náměstí.
    Celkové náklady činí 89,5 milionu korun. Město získalo 75 procent z evropských zdrojů, 12,5 procenta poskytl stát a zbytek město.
0 komentářů
přidat komentář

Související články