Oprava nádraží v Berouně má začít letos, stát by měla 244 mil. Kč

Vložil
ČTK
23.03.2020 14:45
Praha


Praha - Nádražní budovy v Berouně čeká rekonstrukce, Správa železnic na ní nyní vypsala zakázku s odhadovanou cenou 244,6 milionu korun. Opravena bude odjezdová hala, administrativní budova i provozní prostory. Dnes o tom informovala Správa železnic. Stavba má v současnosti už zpoždění, původně měla začít už loni.


Rekonstrukce bude podle správy zahrnovat novou fasádu a její zateplení, novou střechu, výměnu oken a dveří, úpravu povrchů stěn a stropů, nášlapné vrstvy podlah i výměnu interiérových dveří. Pro celý komplex tří vzájemně propojených budov by se měly vybudovat nové rozvody, nově bude nádraží vybaveno systémem chlazení a výměny vzduchu. Stavební práce se dotknou i podzemních podlaží, kde se provede nová hydroizolace stěn pod úrovní terénu, sanace sklepních prostor i odstranění vlhkosti. Rekonstrukce bude dále řešit rozšíření informačního a kamerového systému na nádraží. Proměna čeká odjezdovou halu. Přemístěny budou pokladny, vzniknou navíc další komerční prostory.

Podle Správy železnic by práce na rekonstrukci měly začít v červnu letošního roku a potrvají 24 měsíců. Rekonstrukce bude rozdělena na etapy, odjezdová hala by však měla být po celou dobu cestujícím k dispozici, i když v omezeném režimu.

Aktuálně vyhlášená zakázka je v případě opravy berounského nádraží už druhou. Prví soutěž musela Správa železnic loni zrušit. Rekonstrukce patří k největším plánovaným projektům v rámci oprav nádražních budov v letošním roce.

Správa železnic pro letošní rok plánuje rekonstrukci 116 nádražních budov. Vedle toho začne příprava dalších 55 nádražních objektů. Modernizace a jejich přípravy by měly stát více než 1,7 miliardy korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články