Oprava mostu ve Znojmě se posouvá, vítěz soutěže zakázku nechce

Vložil
ČTK
16.07.2018 09:20
Znojmo

Znojmo - Oprava mostu přes Dyji ve Znojmě, která měla začít už v polovině září letošního roku, se prozatím odkládá. Rada města totiž zrušila výsledky výběrového řízení na práce za sedm milionů korun. Znojemská radnice to oznámila v tiskové zprávě.


Důvodem je to, že vítězná firma od zakázky odstoupila a další firmy v pořadí ji z kapacitních důvodů odmítly. "Na opravu mostu přes Dyji vypíšeme výběrové řízení znovu. Doufám, že se nám do něj přihlásí jiné firmy, které budou mít o zakázku zájem, a my tak opravy na podzim zahájíme," uvedl starosta Znojma Jan Grois (ČSSD).

Most přes Dyji, který spojuje ulice Koželužská a Mlýnská kvůli velkému zatížení trpí částečnými statickými poruchami konstrukce. Plánovaná rekonstrukce zahrnuje mimo jiné opravu základů pilířů, výměnu čtyř dřevěných pilířů, očištěný a nový nátěr ocelové konstrukce i mostovky nebo doplnění zábradlí. Město počítá s náklady okolo sedmi milionů korun.

Opravy byly naplánované na podzimní měsíce, protože most leží v turisticky vytížené oblasti oblíbené u rodin s dětmi i vodáků, kteří od něj zahajují splouvání Dyje.
0 komentářů
přidat komentář