Opavský zimní stadion získá za 200 milionů korun novou podobu

Vložil
ČTK
24.03.2021 23:30
Opava

QARTA ARCHITEKTURA s.r.o.

Opava – Opavský magistrát chystá rozsáhlou přestavbu zimního stadionu, který získá za 200 milionů korun úplně novou podobu. Objekt z 50. let minulého století je už zchátralý a v nevyhovujícím technickém stavu. ČTK to dnes řekl Roman Konečný z tiskového oddělení opavské radnice. Cílem projektu je moderně pojatá budova, která se může využívat kromě ledových sportů a volnočasových aktivit i na kulturní a společenské akce. Stavět by se mohlo začít už v závěru letošního roku, hotovo by pak mělo být v roce 2022.

"Stávající zimní stadion, který dávno přestal stoprocentně plnit svou funkci, se postupem let stal velkou ostudou Opavy. Jedná se o nepřehlednou změť mnoha úprav, dostaveb a přestaveb, která dávno nefunguje. Neposkytuje ani základní komfort, který hráči, ale i návštěvníci haly očekávají," řekl primátor města Tomáš Navrátil (ANO).

Město má k dispozici architektonickou studii, která původní historickou halu očišťuje od postupně provedených vestaveb a nechává vyniknout původní ocelové konstrukci haly. "Všechny původní konstrukční prvky budou naopak v co největší míře ponechány a pohledově uplatněny," uvedl hlavní architekt města Petr Stanjura.

Na původních betonových stupních tribun zimního stadionu jsou navrženy nové tribuny pro asi 2000 diváků. Veškeré nosné prvky budou umístěny pod úrovní sedadel, aby nezhoršovaly výhled na ledovou plochu a neovlivňovaly vzhled interiéru. Přidružené architektonicky nehodnotné přístavby navazující na halu z jihozápadní strany budou odstraněny a nahrazeny novou přístavbou včetně nové restaurace a salonku.

Nově budou vytvořeny plochy pro nácvik střelby, stability, rychlosti bruslení a startů za kotoučem. Prostor pro nácvik hokejových dovedností je koncipován s ohledem na pořádání mládežnických kempů. Tréninkové potřeby doplní moderní prostory pro posilování a tělocvična. Důraz je dán i na regeneraci, která je určena pro všechny věkové kategorie. Zahrnuje masážní kabiny, finskou a parní saunu, ochlazovací bazén a místo pro relaxaci.

"Revitalizace areálu počítá s obnovou historické haly s důrazem na technicistní industriální kvalitu objektu. Celkově zklidněný a přehledný prostor vytvoří dojem hokejové arény, navrátí pocit velkoleposti. Část přízemí haly bude prosklená," řekl Konečný.
0 komentářů
přidat komentář

Související články