Opavský magistrát chystá plochu pro výstavbu rodinných domů

Vložil
ČTK
24.09.2018 15:00
Opava

Opava - Opavský magistrát připravuje plochu pro výstavbu rodinných domů. Na pozemcích nedaleko Slezské nemocnice jich má být v několika etapách postaveno až 140. Počítá se i s propojením nové čtvrti s Olomouckou ulicí, což je hlavní komunikace spojující Opavu s Olomoucí. ČTK to řekl mluvčí města Roman Konečný. Stavět by se podle něj mělo do dvou let.


"Město chce podpořit individuální bytovou výstavbu. Víme, jaký je problém sehnat vhodné pozemky. Proto jsem rád, že se nám podařilo získat rozsáhlé pozemky v této lokalitě a připravit projekt, aby se zde mohlo začít stavět,"
řekl primátor Opavy Radima Křupala (ČSSD). Z plánovaných 140 domků by 62 mělo vyrůst na pozemcích soukromého vlastníka, zbytek na pozemcích města, doplnil.

Podle hlavního architekta města Petra Stanjury je projekt rozdělen na tři etapy, aby byl dopad stavby na okolí co nejnižší. "V první etapě by se mělo postavit 36 domků, které navazují na ulice Květinová a Leknínová. Dvanáct těchto domků by stálo na pozemcích soukromého investora, se kterým jsme se však dohodli a koordinujeme postupy," uvedl Stanjura. V další etapě na ryze městských pozemcích bude postaveno 54 domů a ve třetí na soukromých pozemcích dalších 50.

Projekt počítá i s řešením komplikované dopravní situace. "Nová ulice by spojila tyto pozemky s Olomouckou ulicí, a to za areálem Psychiatrické nemocnice," uvedl Stanjura. Město zde již vykoupilo od kraje klíčové pozemky, které jsou ke stavbě nové silnice potřebné.
0 komentářů
přidat komentář