Opava vybrala kupce na část Dukelských kasáren, budou tam byty

Vložil
ČTK
27.08.2020 19:20
Opava

Opava – Opavští radní vybrali developera, kterému město za 51 milionů korun prodá střední část Dukelských kasáren. Bude tam na ploše 3,7 hektaru 16 bytových domů a v nich 300 bytů. Prodej a znění kupní smlouvy ještě musí schválit v září zastupitelé. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Navrátil (ANO).


Město vybíralo ze dvou nabídek. Nakonec komise zvolila ostravskou společnost JTA, která nabídla nejvyšší cenu. "Navíc nás zaujal i celkový koncept. Firma má za sebou pěkné stavby a dobré reference," uvedl Navrátil. Dodal, že do čtyř let by se mělo začít stavět a do osmi by vše mělo být hotovo. "Stavět se bude na etapy," řekl primátor.

Využitím mnohahektarového území se město a jeho představitelé zabývají posledních deset let. Předchozí vedení Opavy už dokonce vybralo developera, který měl volné parcely zastavět a pět historických objektů opravit. Z této spolupráce ale sešlo.

V části kasáren, kterou město nyní prodává, by měly být především bytové domy. Primátor dodal, že území je s ohledem na blízkost k centru města velmi atraktivní a volné byty Opavě hodně chybějí.

Areál kasáren má zhruba 110.000 m². V jedné části funguje několik firem. Město chce nyní prodat prostřední část velkou 3,7 hektaru. Třetí část, s řadou historických budov, zatím zůstává v majetku města. Pravděpodobně to tak i zůstane. Radnice by budovy chtěla zachovat a vybudovat v nich startovací byty. Nyní vzniká studie.

"Studie bude hotova do poloviny září. Chceme tam vytvořit komunitní bydlení. Startovací byty, bydlení pro mladé rodiny, byty pro seniory," řekl Navrátil. Dodal, že se počítá i s vybudováním zázemí včetně restaurace. Například někdejší shromaždiště vojáků se změní na park.

Původně dělostřelecké kasárny byly postaveny v Opavě v roce 1889. Na stavbě historických budov se podílel městský stavební inženýr, malíř, zakladatel a ředitel Městského muzea v Opavě Moritz Hartel. Armáda objekty opustila v roce 2006. Od té doby se pro lokalitu hledalo využití.
0 komentářů
přidat komentář

Související články