Vložil
ČTK
14.05.2018 19:30
Brno


zpět na článek
3 komentáře
Konečně rozumná varianta
hlas z Brna
| 16.05.18 04:09
Už dlouho v internetových diskusích cynici navrhují nechat nádraží tam, kde je, a odsunout Brno. Jestli jsou v jihočeském kraji připraveni se přesunutého Brna ujmout, pojďme do toho!
Odsun brněnského nádraží
Ing.arch. Josef Myslivec
| 17.05.18 12:01
Územní rozhodnutí může být sice vydáno, ale stavba nemůže být zahájena, protože projekt lze označit za zmetkový. Celková průjezdnost železničního uzlu ve variantě Řeka by byla nižší, než je dnešní průjezdnost. Bylo by to řešitelné pouze mimoúrovňovým severním zhlavím a kolejištěm do Židenic a Maloměřic. Uprostřed bytové zástavby by však toto mimoúrovňové řešení vyvolalo obrovské požadavky na likvidaci bytové zástavby.
Kapacitní výpočty modern. žel. uzlu Brno
| 18.05.18 11:58
O poloze brněnského nádraží rozhodoval Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích od 21.března 2016, kdy návrh na podjatost JM kraje podal Miroslav Patrik za hnutí Děti Země. Ve Studii proveditelnosti 2017 bylo kapacitními výpočty určeno, že i 2-násobný nárůst nákladní železniční dopravy přes Brno je modernizovaný železniční uzel ve variantě Řeka či Petrov schopen převést bez mimo-úrovňového křížení. V předchozí SP z roku 2015 se ještě pro delší časový horizont (po roce 2050) uvažovalo s možností přesmyku, ale nové uspořádání, větší počet výhybek a uspořádání samotného nového brněnského nádraží var. Řeka ukázal, že i při takto velkém nárůstu osobní a nákladní dopravy je modernizovaný žel. uzel Brno stabilní, a to i ve špičce, a je schopen dopravu zvládnout. Více ve Studii proveditelnosti, díl D2 kde jsou kapacitní výpočty.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.