Oceněná kladenská lávka je ze speciálního pevného betonu


Kladno – Oceněná kladenská lávka přes Dřetovický potok je vyrobena ze speciálního super pevného betonu. Získala Českou cenu za architekturu spolu s dalšími pěti díly, informovala dnes ČTK mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová. Hlavním vítězem soutěže se stali Petr Stolín a Alena Mičeková, podle jejichž návrhu byla postavena mateřská škola v Nové Rudě na okraji Liberce. Ceny si ve čtvrtek převzali v Praze.


Lávka je v kladenské části Vrapice na pěší cestě na hřbitov, původní lávku strhla před několika lety povodeň. Příprava nového mostku započala v roce 2016, instalován byl minulý rok. Je projektován tak, aby v případě vzestupu hladiny potoka nezablokoval koryto. Autory jsou architekti Ondřej Císler a Petr Tej z pražské kanceláře Aoc architekti, spoluautorem český sochař, malíř, restaurátor, kurátor a vysokoškolský pedagog Jan Hendrych.

"Pro Kladno je udělení uznání připomínkou toho, že kvalitní architektura má v Kladně místo, a věřím, že se ve městě objeví časem i další oceňované realizace," uvedla kladenská zastupitelka a předsedkyně výboru pro rozvoj Anna Gamanová.

Statické řešení, technologii materiálu a výrobu navrhli vědci z Kloknerova ústavu ČVUT. U můstku stojí socha Strážce lávky z ateliéru Jana Hendrycha. Kladno zajistilo odkoupení pozemků, část jich získalo darem, zaplatilo projekt, převoz, položení a ukotvení lávky, včetně stavebního dozoru. Zhotovitelská firma lávku Kladnu darovala.
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
A co je prosím ....
Lucie Šafářová
18.11.19 06:03
Re: A co je prosím...
redakce
18.11.19 06:05
Re: kde udelali soudruzi z Kloknerova
redakce
19.11.19 03:11
nabidka konzultace
eternity
19.11.19 04:18
zobrazit všechny komentáře

Související články