5 komentářů
A co je prosím ....
Lucie Šafářová
| 18.11.19 06:03
A co je prosím ta paňáca na podstavci u mostu? Vodník?
Re: A co je prosím...
redakce
| 18.11.19 06:05
citujeme z autorské zprávy Ondřeje Císlera: "Do protipostavení k lávce je umístěna socha "Strážce" z dílny sochaře prof. Jana Hendrycha. Profesor Hendrych je mj. předním odborníkem na barokní sochu umístěnou v kontextu mostu a krajiny a její plastické modelace."
kde udelali soudruzi z Kloknerova ustavu asi chybu
eternity
| 18.11.19 10:21
Jsem se tam byl podivat a jsou tam praskliny. Nejsou smrstovaci, ale ve tvaru prubehu sil. Az prerezavi dratecky v praslinach, spadne to. Jinak UHPC je spickovy material, taky se na nej chystam. Tady se ale ukazuje, ze nestaci spolehat jen na teorii, ale je potreba si vypestovat pro dany material take konstrukcni cit. Byl to ale experiment, tak se nic nedeje, nicmene i UHPC ma sve limity a fyzika je neuprosna. Architekt by mel regulovat a ovladat sily tvarem a statik dimenzi. Tady se oboji trochu nepovedlo.
Re: kde udelali soudruzi z Kloknerova
redakce
| 19.11.19 03:11
V případě přetrvávajícících nejasností Vám nabízí Petr Tej konzultaci přímo v Kloknerově ústavu.
nabidka konzultace
eternity
| 19.11.19 04:18
Dekuji za zprostredkovani nabidky konzultace. Zadne pretrvavajici nejasnosti nemam, je mi to celkem dost jasne co se tam deje i proc. Uz jsem o tom nacetl asi vse, co bylo zverejneno, i si vyslechl radu odbornych vykladu. Tim nijak nevylucuji jejich budouci moznou ucast na mem projektu s vyuzitim UHPC, az nastane ta prava chvile.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.