O zpracování projektu opravu karlovarské školy není zájem

Vložil
ČTK
20.03.2018 15:05
Karlovy Vary


Karlovy Vary - Řešení havarijního stavu karlovarské Střední uměleckoprůmyslové školy se oddálí. Do soutěže na zpracování detailního posudku a návrhu řešení se totiž nikdo nepřihlásil. Památkově chráněná budova musela být kvůli vadnému betonu v konstrukci loni uzavřena a škola funguje v provizoriu, řekl dnes novinářům krajský radní pro školství Jaroslav Bradáč (nez.).


"Do včerejšího dne (pondělí 19. března) se nám nepřihlásil ani jeden zájemce na zpracování projektové dokumentace. Takže se dnes sejde pracovní tým, který se poradí, jak budeme pokračovat dál," uvedl Bradáč.

Zakázka může být podle něj pro zájemce ošidná, protože kromě zpracování průzkumu má navrhnout i řešení stavu školy - v podstatě rozhodnout, zda se budova bude opravovat, nebo bourat. "Zakázka byla zadána jako celek, doprůzkum, statický přepočet a návrh řešení," řekl Bradáč. Jedním z řešení, jak přilákat zájemce o vypracování projektu, by tak podle něj bylo, nechat zmíněné činnosti zpracovat odděleně.

Za projekt chtěl kraj zaplatit do dvou milionů korun. Rekonstrukce budovy z roku 1920 nebo stavba nové by ale stála až stamiliony. Posudky, které má kraj k dispozici už nyní, upozorňují, že oprava staticky narušených stropů bude komplikovaná.

Kraj dosud také čeká na vyjádření ministerstva kultury. Požadoval zrušení památkové ochrany budovy, aby v případě velmi špatného stavu školy mohl přistoupit i k její demolici.
0 komentářů
přidat komentář

Související články