O podobě funkcionalistické zastávky v Brně rozhodnou lidé

Vložil
ČTK
18.06.2012 16:05
Oskar Poříska

Brno - Radnice Brna-středu se rozhodla nenechat dál chátrat památkově chráněnou funkcionalistickou zastávku na Obilním trhu v centru města. Ze stavby v dezolátním stavu může být kavárna nebo infocentrum, o budoucí podobě chce radnice diskutovat i s místními obyvateli. Všechny varianty oprav počítají se stavbou veřejných toalet, řekl starosta Brna-středu Libor Šťástka (ODS).
      Zastávku postavenou v roce 1928 podle návrhu architekta Oskara Pořísky vlastní Dopravní podnik města Brna. "Zastávka nepatří městské části, ale štve nás, jak to tam vypadá," zdůvodnil Šťástka rozhodnutí o několikamilionové investici. Peníze by radnice mohla uvolnit už na podzim, začátek prací závisí na jednání s památkáři.
      Radnice počítá se třemi možnými variantami využití. V zastávce by mohla vzniknout malá kavárna, prostor pro zaměstnávání handicapovaných nebo infocentrum pro seniory a matky s dětmi. Všechny varianty počítají s obnovením veřejných toalet, které jsou zajímavostí stavby. V původní budově, která spojovala čekárnu s WC v podzemí, totiž záchodky osvětlovalo denní světlo procházející přes skleněnou podlahu. Ta je nyní překrytá dřevěnými deskami. O  podobě zastávky budou moci lidé hlasovat a diskutovat na internetových stránkách městské části.
      Na Obilním trhu je dnes park, do kterého často chodí matky s dětmi či senioři. Právě tyto skupiny by podle Šťástky mohly budovu opravené zastávky využívat.
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
-
Martin Cviček
19.06.12 09:44
...a co pouhá rekonstrukce?
dagsit
20.06.12 10:27
přesně tak
Petr
21.06.12 07:04
-
jkuric
22.06.12 02:09
souhlas
petra klouzavá
22.06.12 08:57
zobrazit všechny komentáře

Související články