Nymburk získal na stavbu bazénu dotaci 120 mil. Kč, má hotovou hrubou stavbu

Vložil
ČTK
27.05.2024 18:20
Nymburk


Nymburk - V Nymburku po necelém roce od zahájení prací dokončili hrubou stavbu nového bazénu, hotovo by mělo být do konce roku nebo na začátku příštího. Na stavbu získalo město od Národní sportovní agentury dotaci 120 milionů korun, měla by pokrýt zhruba čtvrtinu nákladů. ČTK to řekl místostarosta Zdeněk Vocásek (ODS).


Stavba podle Vocáska pokračuje podle harmonogramu. "Už jsme za hrubou stavbou, dochází k instalaci rozvodů, například elektroinstalace, zdravotechniky, vzduchotechniky, tvoří se nerezová bazénová vana," řekl.

Vytápění areálu má zajistit kogenerační jednotka v kombinaci s tepelným čerpadlem a fotovoltaikou. Město chce najít úsporu také tím, že některé části výstavby zajistí společně pro bazén i nedaleký zimní stadion, který vznikne po demolici staré objektu stadionu. "Například dešťové vody byly projektované samostatně, každá stavba odvod samostatným potrubím, teď je slučujeme do jednoho," řekl Vocásek.

Město nedávno rovněž vybralo ředitelku nové příspěvkové organizace Rekreační areál Labe, která bude provoz bazénu zajišťovat, nastoupí 1. června. Stavba nového bazénu za 380 milionů korun bez DPH patří k největším aktuálním investicím města. Radnice má kvůli ní sjednaný úvěr, s čerpáním ale zatím nezačala.

V chystaném areálu by měl být bazén s šesti plaveckými drahami, wellness a dětský bazén s atrakcemi, tobogan, relaxační bazén s vířivou lavicí a průplavem do venkovní části. Součástí dalších etap stavebních prací bude vybudování parkoviště, přístupových silnic, sítí, napojení na cyklostezku, veřejného osvětlení a dalších prvků v okolí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články