Nymburk zapojí mladé architekty do opravy Kostelního náměstí

Vložil
ČTK
07.12.2012 20:55
Nymburk

Nymburk - Vedení Nymburku se chystá opravit památkově chráněné Kostelní náměstí v historickém centru města. Projekt přihlásil do soutěže mladých architektů Young Architect Award 2013. Tématem pátého ročníku soutěže jsou bolavá místa středů a okrajů měst a obcí. Zpracovaná studie má být základem jednání o budoucí podobě náměstí. Radní zvažují i zpřístupnění věže kostela svatého Jiljí, řekla dnes ČTK mluvčí nymburské radnice Markéta Tomčíková.
    
Mezinárodní soutěž pod garancí České komory architektů má do tvorby kvalitního veřejného prostoru zapojit studenty či mladé začínající architekty do 33 let. Nymburk si od jejich návrhů revitalizace slibuje originální pohled na své historické centrum očima mladé generace.
     Kostelní náměstí se podle místostarosty Pavla Fojtíka přesně hodí do letošního tématu soutěže. Rozsah revitalizace by se měl týkat celého náměstí, neutěšeného stavu dlažeb i  přilehlého zanedbaného parčíku. Do léta 2013 by měl být projekt hotový, kdy ale město bude mít prostředky na samotnou akci, není jasné. Radnice zatím hledá použitelné fondy.
     Atrakcí pro návštěvníky i obyvatele města by se mohla v budoucnu stát vyhlídka z věže gotického kostela svatého Jiljí, který náměstí obklopuje. O zpřístupnění 45 metrů vysoké věže město jedná s právníky arcibiskupství a řeší se forma pronájmu. Zastupitelé o záměru jednat zatím neplánují, uvedla Tomčíková.
0 komentářů
přidat komentář