Novým šéfem pražského odboru památek bude Jiří Skalický

Vložil
ČTK
18.09.2012 21:40
Praha

Praha - Novým šéfem odboru památkové péče pražského magistrátu by se měl stát Jiří Skalický. Podle zdroje ČTK jeho jmenování navrhla výběrová komise. Skalický připustil, že se o jeho jmenování jedná. Návrh dostane příští týden na stůl rada města. Skalický by měl nahradit dlouholetého šéfa památkářů Jana Kněžínka, který stojí za některými kontroverzními rozhodnutími.

     "Jednáme o této možnosti, konečné stanovisko bude na radě hlavního města," uvedl na dotaz ČTK Skalický. V oblasti památkové péče a kultury se podle vlastních slov pohybuje dvacet let. Nejprve pracoval na úřadě Středočeského kraje, několik let působil jako kastelán. V současnosti vede ve východních Čechách obecně prospěšnou společnost, která má na starosti obnovu národní kulturní památky Kuks a čerpání z evropských fondů. Do funkce by případně mohl nastoupit do konce roku, řekl.
     Kněžínek působil na odboru památkové péče pražského magistrátu téměř deset let. V červenci odešel na místo šéfa kanceláře památky světového dědictví UNESCO, která byla na magistrátu nedávno zřízena.
     Odbor dává závazná stanoviska například k tomu, zda mají chystané developerské projekty vliv na Pražskou památkovou rezervaci. Za Kněžínkova působení vydal několik rozhodnutí, která vyvolala kritiku odborníků. Posvětil například demolici domu na Václavském náměstí, rozporuplnou opravu Karlova mostu či moderní novostavbu na konci Revoluční ulice. Kritici tvrdí, že vycházel příliš vstříc některým investorům a developerům.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
úsměvné
robert
19.09.12 08:14
Pan Skalický je ignorant
Pavel Olej
09.05.18 11:51
zobrazit všechny komentáře

Související články