Nový Jičín chystá plán regulace staveb v centru

Vložil
ČTK
07.02.2017 15:35
Nový Jičín

Nový Jičín - Město Nový Jičín připravuje regulační plán pro stavby v památkově chráněném centru. Vypracování plánu bude stát 785.000 korun. Plán určí přesné podmínky pro využití pozemků a pro umisťování, uspořádání a podobu staveb v památkově hodnotném území. ČTK to sdělila mluvčí radnice Marie Machková.


"Současná územně plánovací dokumentace je z roku 1995. Již je zastaralá a neodpovídá aktuálním požadavkům na rozvoj dané lokality. Regulační plán je navíc oproti územnímu plánu podrobnější. Nyní ho zpracovává projektant, návrh se pak bude projednávat i za účasti veřejnosti,"
uvedla vedoucí novojičínského odboru územního plánování a stavebního řádu Kateřina Riedlová.

Regulační plán by měl být schválen do 30. června 2019. "Město již požádalo ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci z fondu IROP. Ta může pokrýt až 90 procent uznatelných nákladů projektu," uvedla Machková.

Historické jádro Nového Jičína je městskou památkovou rezervací od 18. ledna 1967. Rezervace zahrnuje více než 50 budov a staveb, včetně zámku, radnice, kostela, hotelu Praha, městského opevnění s baštou nebo sloupu se sochou Panny Marie a kašnou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články