Nové vedení Jihlavy navrhne stavbu zimního stadionu v centru

Vložil
ČTK
29.11.2018 21:40
Jihlava

Jihlava - Nové vedení Jihlavy navrhne zastupitelům města stavbu nového sportoviště na místě nynějšího Horáckého zimního stadionu. Jeho zastřešení dožívá. Minulé zastupitelstvo rozhodlo o opravě střechy a prověření možnosti stavby nové multifunkční haly na kraji města. Radní města se dnes dohodli na tom, že dřívější usnesení navrhnou zrušit. Novinářům to řekla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).


Městský stadion, na němž hraje hokejový klub Dukla, může být podle posledního statického posudku s nynějším zastřešením v provozu naposled v sezoně na přelomu let 2019 a 2020. O způsobu oprav stadionu, stavbě nové haly na jeho místě v centru nebo na kraji města debatují jihlavští zastupitelé řadu let.

"V tuto chvíli je to tak, že chceme stavět na stávajícím místě, chceme stavět novou halu," řekla Koubová. Rozhodnutí podle ní padlo na základě práce skupiny, v níž mají zástupce všechny koaliční strany. Jde o investici s předpokládanými náklady do 750 milionů korun.

Od listopadu vede město Fórum Jihlava s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci. Koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL, která vedla jihlavskou radnici v posledních dvou letech, ztratila v říjnových komunálních volbách většinu.

Minulé jihlavské vedení chtělo střechu starého stadionu vyměnit a pak sportoviště postupně opravovat. Kvůli urychlení chtělo letos opravu střechy zadat firmě, která ji zajistí včetně potřebných projektů, ale o zakázku se nikdo nepřihlásil. Na výměnu střechy by tak mohlo dojít nejdříve v roce 2020.

"Vzhledem k času, který uběhl a nic se neudělalo, nemáme v tuto chvíli vlastně žádné správné řešení," řekla dnes Koubová. Varianta, již teď vybrala pracovní skupina, je podle ní nejlevnější a nejméně časově náročná.

V nejlepším případě by nový stadion bylo možné postavit do čtyř nebo 4,5 roku, uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS). Úspěchem podle něj bude už to, když se projekt posune do podoby projektové dokumentace, aby na něj mohlo město žádat o finanční spoluúčast kraj nebo stát.
0 komentářů
přidat komentář

Související články