Nové koupaliště v České Lípě navrhne zlínský Centroprojekt

Vložil
ČTK
04.12.2020 16:55
Česká Lípa

Česká Lípa – Projekt na nové koupaliště v přírodním areálu Dubice v České Lípě zajistí zlínská společnost Centroprojekt Group. Nabídla nejkratší dobu dodávky, ale také zkušený realizační tým. S podobnými projekty má firma zkušenosti, v minulosti spolupracovala na koupalištích a akvaparcích v Pasohlávkách, Jeseníku, Hradci Králové, ale také ve slovenském Popradu nebo chorvatské Poreči. Projektová dokumentace by měla být hotova za tři čtvrtě roku, řekla dnes ČTK mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová.


O vybudování koupaliště se ve městě s 37.000 obyvateli diskutuje už 30 let. V minulosti už byly plány na výstavbu bazénu v Dubici, předchozí vedení města v čele s ČSSD ale připravilo výstavbu koupaliště vedle Sportareálu v centru. Nové vedení města v čele s ANO se rozhodlo záměr opustit a vrátit se k plánům v Dubici. Podle studie se do areálu vejde venkovní bazén o rozloze až 988 m², který by mohlo denně využít kolem 1300 lidí. Počítá se s tobogánem, skluzavkami, prostorem pro plavání a vodními prvky, součástí má být i brouzdaliště. Podle odhadů přijde výstavba koupaliště na 130 milionů korun.

"Úkolem projektanta bude co nejcitlivějším způsobem do stávajícího areálu zasadit venkovní bazén o maximální kapacitě s odpovídajícím zázemím tak, aby nezasahoval do zóny s vysokým a středním povodňovým ohrožením," řekla mluvčí radnice. To vše při zachování současných atrakcí v Dubici, jako je 3D bludiště, vodní hrátky, minigolf nebo oblíbený vodní vlek. Centroprojekt má městu za 3,6 milionu korun dodat nejen kompletní projektovou dokumentaci, ale zajistit i všechna povolení, spolupracovat při výběru zhotovitele a zajistí také autorský dozor.

"Kompletní projektová dokumentace by měla být hotová v září příštího roku, do délky realizace zakázky nejsou započítány lhůty potřebné pro získání stavebního a územního rozhodnutí. Stále však počítáme s tím, že se nám podaří v roce 2022 vysoutěžit firmu, která venkovní bazén v dubickém areálu postaví. Věříme, že jsme zvolili nejvhodnější lokalitu, kde v budoucnu vyroste krásný, kvalitní areál, ve kterém budou moci naši občané trávit horké letní dny," řekla českolipská starostka Jitka Volfová (ANO).
0 komentářů
přidat komentář

Související články