Národní divadlo zve do sauny na své střeše, relax doplní poslech představení

Vložil
ČTK
12.06.2021 20:55
Praha


Praha – Sauna, dříve určená především pro tanečníky a další umělce Národního divadla (ND), se otevřela i pro veřejnost. Nachází se na střeše provozní budovy divadla a při večerním pobytu v ní mohou zájemci poslouchat živé audio přenosy oper a baletu, které se v tu chvíli odehrávají v historické budově ND.


Sauna bude fungovat do konce divadelní sezony a poté zase od září. ČTK o tom za provozovatele sauny informovala Nikol Klevcovová.

K provozování sauny se spojil herec Stanislav Majer s Lukášem Otevřelem a Miroslavem Sládkem. Uspěli ve výběrovém řízení, ve kterém ND pro ztrátovou saunu hledalo nového provozovatele.

Historie sauny sahá do roku 1976, od kdy sloužila pro herce a baletky Národního divadla. Její noví provozovatelé ji očistili od nánosu času a zrekonstruovali. Přesto ale návštěvníci provozní budovy podstoupí kromě sauny také exkurzi po designu 80. let. Především jeho příznivci ocení přehlídku původních piktogramů, osvětlení, obložení, nábytku i všemožných doplňků včetně klik či zábradlí.

Nově vybudovaná finská sauna je obložená dřevem tak, že na stropě vytváří symbol české vlajky. Podobné souznění s podstatou Národního divadla znázorňuje i bílá neonová instalace ve tvaru dvouocasého lva z dílny Marka Číhala.

Národní sauna má otevřeno denně od 16:00 do 22:00. Funguje na systému členských karet, podrobnosti jsou na www.narodnisauna.cz

Národní divadlo před několika lety opakovaně nabízelo v zimních měsících mobilní saunu na piazzettě u Nové scény. Lidé se tak mohli vyhřát, ochladit se a relaxovat s výhledem na historickou budovu ND. O saunování byl tehdy velký zájem.
0 komentářů
přidat komentář