Náchod začal s přípravami revitalizace zámeckého kopce

Vložil
ČTK
06.04.2015 22:10
Náchod

Náchod - Náchodská radnice začala připravovat revitalizaci zámeckého kopce. Město již podepsalo smlouvu s Národním památkových ústavem (NPÚ), který vlastní většinu pozemků, a nechalo zpracovat studii. Veřejnost se s ní bude moci seznámit. ČTK to sdělila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.
    Od 7. dubna budou v prvním patře náchodské radnice vystavené panely s návrhovou studií, popisem a fotografiemi. Studie bude také zveřejněna na webu města a v dubnovém čísle radničního zpravodaje. Náchodská radnice chce na projekt za desítky milionů korun získat dotaci, vlastní práce by mohly začít zřejmě v příštím roce.
    "O obnovení parkových úprav zámeckého kopce se v Náchodě diskutuje již více než dvacet let. Jde o důležitý a nepochybně rozsáhlý projekt, kterým chceme navázat na tradici našich předků a zpřístupnit toto místo všem obyvatelům a návštěvníkům Náchoda v odpovídající moderní podobě," uvedl k záměru místostarosta Tomáš Šubert.
    Původně byl zámecký kopec v Náchodě holý, v polovině 19. století byl osázen ovocnými sady a od poloviny 20. století zarůstal náletovými dřevinami. Kromě zanedbané zeleně je v místě problém s erozí, nedostatečným odvodňovacím systém a neschůdností některých pěšin.
    Studie počítá se vznikem sítě pěších cest, obnovou lipové alej podél historického schodiště a obnovou ovocných sadů. Na zámeckém kopci by měla vzniknout také louka či prostor s herními a fitness prvky.
0 komentářů
přidat komentář