Na záchranu Císařských lázní dostane Karlovarský kraj 386 milionů od státu

Vložil
ČTK
07.09.2021 18:00
Karlovy Vary


Karlovy Vary – Karlovarský kraj má potvrzenou státní dotaci na opravy Císařských lázní v Karlových Varech. Na záchranu památky, na které se kromě kraje finančně podílí i město Karlovy Vary, dostane 386 milionů korun od ministerstva kultury. Kraj díky tomu může snížit svůj podíl na financování akce, řekl dnes novinářům krajský radní Patrik Pizinger.


V letošním roce dostane kraj od ministerstva 286 milionu korun, v roce 2022 a 2023 vždy 50 milionů korun. "Kraj tedy může ponížit svůj podíl, který původně dosahoval 539 milionů korun, na 492 miliony korun. V této částce už jsou zahrnuty i výdaje na druhou etapu včetně dodatečných prací. Ty vznikly v první etapě například kvůli nově nalezeným cenným historickým prvkům, které bylo třeba oproti původnímu plánu také obnovit," uvedl radní.

Předpokládané výdaje tedy činí ze strany kraje 492 milionů korun, státní dotace 386 milionu korun a město Karlovy Vary dá 100 milionů korun.

Práce na rekonstrukci památky pokračují podle harmonogramu. "Máme za sebou základové práce, to znamená bourací práce, úprava základů, úprava atria pro další postup. Pokračují také práce na opravě břidlicové střechy a části fasády. V tuto chvíli se pouštíme do instalace sítí elektro a vody a probíhá také revitalizace Zanderova sálu a jeho okolí," řekl Pizinger.

Kraj nyní připravuje budoucí využití Císařských lázní spolu s městem. Objekt by měl mít kulturní využití, jedná se o prostorách pro Karlovarský symfonický orchestr. V současné době se také připravuje vestavba koncertního sálu. Část prostorů chce kraj pronajímat soukromým subjektům. Rekonstrukce, která začala koncem roku 2019, by měla trvat do konce roku 2023.
0 komentářů
přidat komentář

Související články