Na Václavském nám. začala výstava Černá a bílá stránka náměstí

Vložil
ČTK
14.05.2019 09:20
Praha


Praha - Na pražském Václavském dnes začala výstava Černá a bílá stránka Václavského náměstí, která má ukázat všechny jeho podoby. Akci pořádá Sdružení Nového Města pražského. Výstava se koná přímo na náměstí v prostředním pruhu před Café Tramvaj vprostřed náměstí. Fotografická soutěž se konala šest měsíců a organizátoři do ní nasbírali 378 fotografií, z nichž 23 je právě vystaveno na Václavském náměstí. Výstava se bude konat do 10. června.


Organizátoři chtějí svou akcí poukázat na krásy i nedostatky Václavského náměstí. "Fotografie přitom mají i významnou dokumentaristickou funkci," uvedla mluvčí akce Kateřina Goroškov Řeháková.

Letošní podtitul akce je zaznamenat odvrácené tváře a stránky Václavského náměstí. "Sdružení (Nového Města pražského) se snaží touto i dalšími akcemi vzbudit zájem široké veřejnosti o dění a osud Václavského náměstí," uvedla mluvčí.

Dalším cílem organizátorů je, aby náměstí nebylo vnímáno pouze jako místo, kde se v minulosti konaly demonstrace.

Václavské náměstí je dlouhé 682 metrů a přibližně 60 metrů široké. Původně se jmenovalo Koňský trh a bylo zřízeno dekretem Karla IV. V 19. století bylo nejprve přejmenováno na Svatováclavské náměstí, posléze na Václavské.
0 komentářů
přidat komentář