Na Tyršově náměstí v Novém Boru přibude stromů i parkování

Vložil
ČTK
30.01.2019 16:10
Nový Bor

Nový Bor - Na Tyršově náměstí v Novém Boru na Českolipsku přibude stromů i míst k parkování. Vyplývá to ze studie ateliéru City Up-grade, kterou si město nechalo zpracovat. Architekti do ní zahrnuli i připomínky obyvatel města. Realizace studie bude ale záviset na finančních možnostech města. ČTK to dnes řekla mluvčí novoborské radnice Radmila Pokorná.


Nový Bor je s 12.000 obyvateli pátým největším městem Libereckého kraje. Řadu let se tam pracovalo na obnově historického jádra. Podobu změnil parčík před radnicí, Kalinova ulice nebo oblast před takzvanými Lužickými domky. Novou tvář dostalo i náměstí Míru. Do obnovy centra radnice v minulých letech dala zhruba 70 milionů korun. Revitalizace Tyršova náměstí by podle starosty Jaromíra Dvořáka (Starostové pro Liberecký kraj) měla na obnovu historického jádra navázat.

Tyršovo náměstí a jeho okolí by se mělo proměnit v místo vhodné k odpočinku. Studie zahrnuje nejen samotné náměstí, ale i ulici B. Egermanna od kruhového objezdu po křižovatku s ulicí Generála Svobody a Libereckou ulici od kruhového objezdu po Vančurovu ulici. Studie počítá s výsadbou 30 stromů. Vzniknout by mělo i 31 parkovacích míst, která by podle Pokorné mělo zajistit nové parkoviště u "Barumky".

Studie počítá také s vytvořením odpočinkového místa s vodními prvky u budovy "B" městského úřadu, novou podobu by měl dostat i prostor kolem pekárny u kruhového objezdu. Architekti také navrhli zpomalení dopravy pomocí vyvýšených přechodů pro chodce s využitím různých materiálů. "V tuto chvíli jde jen o studii, její realizace a výsledná podoba Tyršova náměstí bude záležet na možnostech rozpočtu a zejména na stanoviscích a povoleních dotčených orgánů," dodal Dvořák.
0 komentářů
přidat komentář