Muzeum Kampa a Muzeum paměti XX. století mají nové členy dozorčí a správní rady

Vložil
ČTK
13.11.2023 17:05
Praha


Praha - Novým členem správní rady Muzea Kampa bude místostarostka Prahy 9 Jana Nowaková Těmínová (TOP 09) a členem dozorčí rady muzea městský zastupitel a předseda kulturního výboru magistrátu Jan Wolf (KDU-ČSL). Doporučení správní radě dnes schválili pražští zastupitelé. Ti zároveň rozhodli, že novým členem správní rady Muzea paměti XX. století bude historik architektury Zdeněk Lukeš a dozorčí rady Tomáš Mikeska.


Muzeum Kampa slaví v letošním roce 20 let od svého založení. V roce 2003 se otevřelo v budově Sovových mlýnů a za jeho vznikem stálo především úsilí sběratelky Medy Mládkové. Muzeum paměti XX. století založila Praha jako takzvaný zapsaný ústav v roce 2019.

V Muzeu Kampa nahradí právnička Nowaková Těmínová ve funkci europoslance a náměstka primátora Jiřího Pospíšila (TOP 09). Pospíšil odstoupil ze správní rady letos v dubnu kvůli pracovnímu vytížení. Nowaková Těmínová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Na radnici Prahy 9 byla poprvé zvolena v roce 2010 a nyní je první místostarostkou.

Do dozorčí rady muzea se vrátí městský zastupitel Jan Wolf, který v ní v minulosti již působil. Wolf byl v letech 2014 až 2018 radním hlavního města pro kulturu a od roku 2018 je předsedou výboru pro kulturu a cestovní ruch pražského zastupitelstva. Nyní je zastupitelem koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL).

V muzeu paměti XX. století nahradí ve správní radě spisovatele a ředitel divize nakladatelství Academia Jiřího Padevěta historik architektury Lukeš. Z dozorčí rady muzea odstoupila letos v červnu pražská zastupitelka a místostarostka Prahy 6 Mariana Čapková (Praha Sobě). Ve funkci ji nahradí Mikeska.

Muzeum Kampa slaví v letošním roce 20 let od svého založení. V roce 2003 se otevřelo v budově Sovových mlýnů a za jeho vznikem stálo především úsilí sběratelky Medy Mládkové.

Založení Muzea paměti XX. století schválili pražští zastupitelé v září 2019. Formálně vzniklo 17. listopadu 2019 ke 30. výročí sametové revoluce. Stálou expozici zatím nemá a čeká na rekonstrukci Domu pážat na Hradčanech.
0 komentářů
přidat komentář

Související články