Moravská Třebová opraví bazén, je téměř rok zavřený

Vložil
ČTK
23.07.2018 07:55
Moravská Třebová

Moravská Třebová - Moravská Třebová na Svitavsku zahájí na přelomu září a října opravy krytého bazénu, který je kvůli havarijnímu stavu od loňského října zavřený. Náklady odhaduje na 35 milionů korun. ČTK to řekl vedoucí odboru rozvoje města Miroslav Netolický.


"Na konci příštího roku by v něm děti už mohly něco odplavat. Ale tohle dopředu nikdy nemohu garantovat,"
řekl Netolický.

Práce začnou v termínu v případě, že město vybere ze tří nabídek a žádná z firem se neodvolá. Dotace na tyto projekty nejsou, proto ho radnice hradí plně ze svého rozpočtu, uvedl Netolický.

Bazén, který slouží pro školní výuku plavání dětí ze tří místních škol, byl natolik poškozený, že ho statik doporučil zavřít. Ze železobetonových stropů ve sklepě odpadává beton a trubky korodují. Bazén má 17 metrů, město zvažovalo, že ho zvětší, což by ale bylo moc drahé.

"Hodně jsme debatovali o tom, aby sloužil i veřejnosti, ale převážil názor, že bude jenom pro školní výuku. Ale bude moderní a na příštích 50 let ho máme vyřešený, protože situace tam byla velmi špatná,"
řekl Netolický.

Školy mají podle něj náhradní plány zajištění plaveckých kurzů. Bazén je v Základní škole Palackého. Její žáci mají převážně výuku plavání splněnou. Děti z ostatních škol dojíždějí na plavecké kurzy například do Mohelnice.
0 komentářů
přidat komentář