Mladoboleslavský Dům kultury čeká přestavba asi od příštího roku

Vložil
ČTK
06.06.2016 17:10
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Hudební klub, zmodernizovaný divadelní sál, kluby pro děti i teenagery nebo více míst k parkování má přinést přestavba mladoboleslavského Domu kultury. Úpravy začnou asi během příštího roku a budou rozloženy do dvou let. Oznámil to náměstek primátora Daniel Marek. Náklady ještě nebyly vyčísleny, ale město počítá přibližně s 80 až 90 miliony korun, a to včetně obnovy opláštění budovy.


V Domě kultury se počítá s víceúčelovými klubovnami, zkušebnami, hudebním klubem, prostory pro nejmenší děti a zázemím pro maminky, ale i klubem pro teenagery. Modernizovaný divadelní sál by měl být vybaven lepší technikou, která mimo jiné umožní i kvalitnější projekci filmů.

Rovněž vznikne výtah, literární kavárna a bude opravena restaurace. V prvním patře se již nepočítá s knihovnou ani kongresovým zázemím, jak navrhovaly dřívější architektonické studie, bude však vylepšen nynější zrcadlový sál. Vzniknout by tak měl víceúčelový přednáškový sál s kapacitou až 80 lidí, zvažují se i výstavní prostory.

Obnova čeká také vnější plášť a bezprostřední okolí domu. Počítá se se zdvojnásobením kapacity parkoviště. Přestavba bude trvat asi dva roky, ale město kvůli ní neplánuje dům zcela uzavřít. Chce umožnit třeba akce v rámci plesové sezony. Úpravy bude financovat z vlastního rozpočtu a zřejmě i úvěru, na snížení energetické náročnosti objektu se pokusí získat dotaci.

Vedení města dospělo k nynějšímu plánu rekonstrukce podle náměstka Marka po diskusích se současnými i potenciálními uživateli kulturního domu, na základě diskusních fór i podkladů v podobě dvou architektonických studií Liberecké univerzity, které také byly v dubnu představeny na veřejném fóru. "V této chvíli se kreslí varianta třetí, která zahrnuje to nejlepší z těch dvou představených studií. Již neřeší stěhování knihovny do Domu kultury, nicméně počítá s nějakou formou literární kavárny, o které i se zástupci knihovny dále jednáme," dodal náměstek.

Vedení města mělo podle Marka od začátku svoji představu budoucí podoby kulturního domu, ovšem nechtělo rozhodovat od stolu, ale až po diskusi s veřejností. "I na základě těchto podnětů vzniklo zadání pro architektonické studie, které jsme představili," popsal přípravy úprav náměstek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články