Lázně Teplice nad Bečvou opravily funkcionalistický dům Praha

Zdroj
Petr Běhal
Vložil
ČTK
05.01.2017 15:35
PřerovPřerov - Více než osmdesát milionů korun investovaly Lázně Teplice nad Bečvou na Přerovsku do rekonstrukce funkcionalistického lázeňského domu Praha, který je dominantou tohoto lázeňského města. Zároveň je jednou z nejvýraznějších budov meziválečné lázeňské architektury. Rekonstrukce domu Praha, který už je otevřen, trvala dva roky, řekla dnes ČTK mluvčí Lázní Teplice nad Bečvou Kateřina Svobodová.


"Renovovány byly interiéry, vnitřní sítě, venkovní plášť budovy a okolní venkovní plochy. Významné funkcionalistické prvky, tedy venkovní terasy, vnitřní schodiště se zábradlím a teracovými podestami a vstupní hala se stropními reliéfy, byly ponechány a citlivě restaurovány,"
uvedla mluvčí.

V opraveném lázeňském domě Praha nyní podle Svobodové najdou ubytování hosté, kteří dávají přednost hotelovému ubytování ve vysokém standardu. K dispozici mají 29 pokojů či apartmánů s 55 lůžky a prostornými lodžiemi. "V domě je finská sauna, společenská místnost, nechybí bezbariérový přístup a několik pokojů pro imobilní klienty," dodala Svobodová.

Někdejší Československé státní lázně Teplice nad Bečvou postavily dům Praha pro své pacienty v letech 1931 až 1932 podle projektu Aloise Jambora. Pětipodlažní volně stojící stavba má nezvykle zaoblený půdorys, plochou střechu a rozsáhlé terasy. Postavena byla v lázeňském parku.

Vedení Lázní Teplice nad Bečvou nyní chce vybudovat v okolí domu Praha parkovací plochy, chodníky a chystají se také úpravy lázeňského parku.

Lázně Teplice nad Bečvou, které patří k jedněm z nejstarších lázní na Moravě, se specializují na léčbu kardiovaskulárních chorob. Kromě srdce a cév se v teplických lázních léčí také onkologické nemoci, nemoci z poruch látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, pohybový aparát i nervová onemocnění, cukrovka či vysoký krevní tlak.
0 komentářů
přidat komentář