Löschnerovo náměstí v Kadani získalo cenu v soutěži Stavba roku

Vložil
ČTK
06.11.2015 14:30
Petr Uhlík
Přemysl Jurák

Petr Uhlík, Přemysl Jurák, Štěpán Špoula, úpravy Löschnerova náměstí v Kadani

Kadaň (Chomutovsko) - Letos dokončená revitalizace Löschnerova náměstí v Kadani získala v soutěži Stavba roku 2015 Cenu ministerstva pro místní rozvoj a Asociace pro urbanismus a územní plánování za veřejný prostor. Porota na náměstí ocenila především citlivě zvolenou úpravu, osvobození plochy od dopravy a vysokou kvalitu provedení, včetně použitých materiálu. Novinářům to dnes na tiskové konferenci řekl starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

"Moc jsme nepočítali, že nějakou cenu dostaneme, ale kupodivu se stalo - bylo to milé překvapení. Návrh zpracování prostoru dělal architekt Petr Uhlík, který se v Kadani v minulosti podílel například na projektování nábřeží Maxipsa Fíka," uvedl Kulhánek. Dodal, že s tímto architektem město dál spolupracuje. Nyní si od něj nachává zpracovat studii oživení parkánů.
Revitalizací Löschnerova náměstí chtělo město přitáhnout více lidí do prostoru kolem kostela sv. Anny. Proměna veřejného prostoru, kde původně stála benzinová pumpa, stála 13 milionů korun. Na místě vznikl prostor s posezením a kašnou ve tvaru vany. Ta připomíná zakladatele lázeňství, kadaňského rodáka Josefa Löschnera, po kterém je náměstí pojmenováno. Stavbu město dokončilo v dubnu letošního roku.
V minulosti Kadaň v soutěži Stavba roku uspěla již dvakrát. V roce 2004 porota Kadaň ocenila za citlivý přístup k rekonstrukci františkánského kláštera. V roce 2010 získala hlavní cenu v soutěži lávka Víta Brandy, která navazuje na nábřeží Maxipsa Fíka a obepíná skalnatý ostroh nad Ohří. Lávka byla nominována i na evropskou Stavbu roku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články