Křetínský pozastavil stavbu luxusního hotelu v Praze na Letné

Vložil
ČTK
03.05.2021 17:50
Praha

Letná


Praha – Majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a vlastník fotbalové Sparty Daniel Křetínský pozastavil stavbu luxusního hotelu za několik miliard korun v Praze na Letné. Důvodem je propad turismu kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Investor nyní rovněž zvažuje úpravy projektu, především v interiérech. Otevření komplexu bylo původně naplánováno na první polovinu roku 2023.


"V průběhu přípravných prací přišla koronavirová epidemie, která vyvolala řadu otazníků nad dalším fungováním konferencí, turistiky a hotelového sektoru obecně. Bylo na místě zvážit, zda s projektem pokračovat a v jaké podobě,“ sdělil serveru místopředseda představenstva EP Real Estate Jiří Nováček.

Pětihvězdičkový hotel vyrůstá na zrušeném tréninkovém hřišti fotbalové Sparty na pražské Letné. Součástí hotelového komplexu má být 523 pokojů, kongresové prostory, restaurace, skybar, fitness a lázně. Nájemcem objektu má být společnost Hard Rock International, která provozuje síť hotelů, kasin, obchodů a kaváren v 75 zemích. Ani to ovšem podle Seznam Zpráv není jisté.

Odhadované náklady na stavbu hotelu EPH nezveřejnil. Měsíčník Forbes v říjnu 2019 na svém webu uvedl, že komplex má stát pět miliard korun.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Zajímavé
Vích
04.05.21 11:20
Skryte dobro
Dr.Lusciniol
08.05.21 02:33
zobrazit všechny komentáře