Kraj může podepsat smlouvu na rekonstrukci Císařských lázní

Vložil
ČTK
29.11.2019 14:40
Karlovy Vary


Karlovy Vary - Karlovarský kraj může podepsat smlouvu s vítězem zakázky na rekonstrukci Císařských lázní v Karlových Varech. Do středeční půlnoci měli účastníci soutěže možnost podat odvolání, nikdo jej ale nepodal. Dlouho odkládaná oprava národní kulturní památky za téměř 830 milionů korun tak začne v prosinci. ČTK to dnes řekla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).


"V nejbližších dnech tak můžeme podepsat s dodavatelem smlouvu. Čekáme ještě na rozhodnutí ministerstva financí o poskytnutí dotace ve výši 250 milionů korun, ale to by mělo přijít v nejbližších dnech. Po podpisu smlouvy bude ještě nutné informovat inspektorát práce a památkáře o zahájení prací," popsala následující kroky Mračková Vildumetzová.

Zahájení stavby je předběžně naplánované na 14. prosince, dodala hejtmanka. Spojeno má být s prohlídkou pro veřejnost a hejtmanka na něj chce pozvat premiéra Andreje Babiše, ministryni financí Alenu Schillerovou (oba ANO) a ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD).

Podle Mračkové Vildumetzové kraj při přípravě zakázky kladl důraz na preciznost, aby minimalizoval riziko případného odvolávání. To by totiž posunulo zahájení stavby o další měsíce.

Dodavatelem stavby bude sdružení Císařské lázně - Geosan Group - Metrostav. Sdružení zvítězilo v zadávacím řízení s nejnižší nabídkou 828,8 milionu korun s DPH. Původní odhad z projektu přitom počítal s náklady 586 milionů korun. Vyšší cena je ale zřejmě daná rozsahem restaurátorských prací, ale i tím, že cena se v průběhu 42 měsíců, po kterou mají práce trvat, nemůže navyšovat ani o inflaci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články