Kraj chystá úpravy Pionýrské louky v Kroměříži, budou tam nová sportoviště

Vložil
ČTK
07.02.2024 07:45
Kroměříž


Kroměříž - Zlínský kraj připravuje obnovu Pionýrské louky v Kroměříži, kterou vlastní. Louka je v bezprostřední blízkosti Podzámecké zahrady. Hejtmanství tam chce vybudovat sportoviště i budovu se zázemím. Využívat je budou moci žáci a pedagogové krajem zřizované Střední školy hotelové a služeb Kroměříž a dalších škol i sportovci a veřejnost. V tiskové zprávě to dnes uvedl Jan Vandík z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů.


Záměr schválili krajští radní. "Předpokládané celkové náklady první etapy obnovy dosáhnou 42 milionů korun. Hlavním investorem bude Zlínský kraj. Vycházíme ze studie na obnovu Pionýrské louky, kterou nechalo zpracovat město Kroměříž. To se také bude na celé akci finančně podílet. Do jaké míry, to určí další naše společná jednání," uvedl hejtman Radim Holiš (ANO).

Kroměřížští radní schválili smlouvu o spolupráci při zpracování studie pro rekonstrukci areálu se Zlínským krajem a s architektem loni. "Usilujeme o to, aby se areál podařilo uvést do provozuschopného stavu tak, aby opět plnohodnotně sloužil občanům našeho města," uvedl tehdy starosta Tomáš Opatrný (ANO).

V areálu Pionýrské louky kraj počítá s demolicí několika objektů a ploch, které jsou v nevyhovujícím stavu. "Následně tu vybudujeme nové hřiště na hokejbal, multifunkční hřiště na volejbal a nohejbal, případně i badminton. Vyroste zde také nová budova zázemí, jejíž součástí bude i malé občerstvení a veřejné bezbariérové toalety. Provedou se i nezbytné úpravy inženýrských sítí a sadové úpravy," uvedla krajská radní pro školství a kulturu Zuzana Fišerová (Piráti).

Letos hejtmanství počítá se zpracováním projektové dokumentace na sportoviště. "Samotné stavební práce pak plánujeme na příští rok," doplnil krajský radní pro investice Zbyněk Fojtíček (ODS). Celý areál Pionýrské louky je prohlášen za kulturní památku. Je součástí Podzámecké zahrady, která je památkou zapsanou na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
0 komentářů
přidat komentář