Koma představí upravený pavilon, který vyrobila pro Expo

Vložil
ČTK
15.08.2018 17:50
Vizovice

Vizovice - Vizovický výrobce modulárních systémů, společnost Koma, představí na konci září ve svém areálu objekt, který vyrobila jako český pavilon pro světovou výstavu Expo 2015 v Miláně. Koma se jej poté rozhodla zachovat, zabudovat ho do svého areálu a po proměně využít jako administrativní budovu. Lidé si jej budou moci prohlédnout v rámci Dnů architektury v sobotu 29. září, řekl dnes ČTK marketingový ředitel firmy Martin Hart.


"Ocenění českého pavilonu z Expa 2015 bronzovou medailí za architekturu a použitou technologii výstavby, které je první ocenění tohoto druhu za dob samostatné České republiky, dokazuje, že modulární výstavba je budoucnost v pořizování objektů k různému účelu využití," uvedl Hart.

V pavilonu budou instalovaná umělecká díla Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové. Nebude chybět výstava fotografií mapující účast Československa a České republiky na výstavách Expo.

"Součástí programu jsou komentované prohlídky, které nás zavedou do modulární firemní restaurace, která byla první realizovanou stavbou z dílny úspěšných mladých architektů Chybík + Krištof AA. V budoucnosti se počítá s dalším rozšiřováním o modulární Vývojové centrum a celý areál bude sloužit jako Centrum modulární architektury,"
uvedl Hart.

Návštěvníci si budou moci také prohlédnout výrobní prostory. Bližší informace budou na webu akce Den architektury.

Společnost na svém webu uvádí, že modulární systémy umožňují vytvářet stavby pro jakýkoliv účel.
0 komentářů
přidat komentář

Související články