Kolín postaví na autobusovém nádraží parkovací věž pro cyklisty

Vložil
ČTK
19.06.2018 15:05
Kolín

Kolín - Kolín dnes získal dotaci na stavbu parkovací věže pro cyklisty na zdejším autobusovém nádraží. Náklady se odhadují na 13,2 milionu korun, dotace z EU dosáhne 11,7 milionu korun a 500.000 zaplatí Středočeský kraj. Za cyklověž pro více než 100 kol tak Kolín zaplatí ze svého rozpočtu zhruba milion korun, řekl ČTK místostarosta Michael Kašpar (Změna pro Kolín).

Kolín chce parkovací věž pro kola postavit v rámci rekonstrukce autobusového nádraží, která začala loni. Dotaci na stavbu cyklodomu získal Kolín v druhé výzvě Integrovaného regionálního operačního programu. Město chtělo žádat už v první výzvě, z té ale získalo 50 milionů na rekonstrukci celého autobusového nádraží.

Kašpar již dříve uvedl, že cyklostojany na nádraží už kapacitně nedostačují. Cyklodomy staví i další středočeská města, parkovací věž funguje například v Lysé nad Labem na Nymbursku a nyní vzniká v Poděbradech.

Při rekonstrukci nádraží Kolín vybuduje zastřešený terminál, aby cestující mohli přecházet z autobusu na vlak suchou nohou. Rekonstrukce nádraží vyjde na zhruba 60 milionů korun, hotova bude do konce letošního roku.
0 komentářů
přidat komentář

Související články