Karlovy Vary napotřetí vybraly firmu na opravu střechy divadla

Karlovy Vary - Karlovy Vary napotřetí vybraly dodavatele rekonstrukce střechy a části fasády divadla. Práce na výměně břidlicové střechy na památkovém objektu vyjdou na 24,5 milionu korun bez DPH, řekl dnes novinářům náměstek primátora Jiří Klsák (KOA). Práce se budou provádět od jara do podzimu. Hotovo by mělo být v září příštího roku.


"Vítězem zakázky se stala firma Baustav, která nabídla nejnižší cenu. Další dvě přihlášené firmy měly nabídky zhruba o milion vyšší," uvedl Klsák. Rekonstrukce se bude dělat za běžného provozu divadla, a to i v době filmového festivalu, i když je pravděpodobné, že stavební firma vyjde vstříc divadlu při konání kulturních akcí.

Město zakázku na opravu divadla vypsalo už potřetí. V předchozích dvou případech se totiž nepodařilo vejít do cenového limitu, který zadání obsahovalo. U prvního výběrového řízení nabízená cena výrazně přesahovala odpad z projektu. Proto město podmínky zakázky upravilo. Podstatná je kvalita břidlice na střechu, která musí odpovídat náročným požadavkům.

Městské divadlo v Karlových Varech je pseudorokoková budova z roku 1886 postavená podle návrhu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera.
0 komentářů
přidat komentář

Související články