Karlín Group postaví v Praze koleje pro více než 600 studentů

Praha - Developer Karlín Group a německá společnost International Campus postaví v pražských Holešovicích studentské koleje pro více než 600 lidí. Osmipodlažní stavba nabídne 529 apartmánů, velikost pokojů bude okolo 20 metrů čtverečních. Stavba začne letos ve druhém čtvrtletí, fungovat by měla od roku 2020. Karlín Group tom dnes sdělil ČTK v tiskové zprávě. Výši investice neuvedl.


Pokoje budou většinou pro jednoho studenta a mají být výrazně odděleny od společných prostor. Projekt počítá s restaurací pro studenty i veřejnost, místností pro party, rozlehlou terasou se skybarem a prostorem na letní grilování a s podzemním parkovištěm pro 71 vozů. Studentům budou sloužit také studovny, dva malé kinosály, jeden velký multifunkční sál, tři vetší společné kuchyně, fitness centrum, venkovní sportovní hřiště, velká půjčovna kol nebo prádelna.

Koleje budou stát u křižovatky ulic Na Zátorách a Partyzánská, poblíž vlakového nádraží a stanice metra Praha-Holešovice. Stavbu v tomto místě plánovala Karlín Group už delší dobu, hledala ale spoluinvestora. S International Campus se nakonec firma dohodla nejen na stavbě tohoto objektu, ale i na dalších projektech. Celkem v Praze plánují postavit zhruba 2500 ubytovacích míst pro studenty.

Z ankety, kterou ČTK provedla loni v září, vyplývá, že zájem studentů o ubytování na vysokoškolských kolejích proti minulosti vzrostl. Podle správců kolejí za tím může stát zdražení nájemného v soukromých bytech a těžší shánění bytů na pronájem, zvláště ve velkých městech. Kapacity kolejí vysokých škol v Praze byly na začátku školního roku plně obsazeny. Jednolůžkový studentský pokoj v hlavním městě stojí většinou kolem 4300 korun za měsíc.
0 komentářů
přidat komentář

Související články